program aplikacja

Jak zaplanować wygląd łazienki?

Może się wydawać, że samodzielne zaprojektowanie łazienki to naprawdę ogromne wyzwanie, zarówno pod względem wykonania technicznych pomiarów, jak i tego, jaką glazurę wybrać i jak rozmieścić ją na ścianach. Łazienka to także miejsce, w którym powinien znaleźć się biały montaż zaplanowany tak, aby było to wygodne i funkcjonalne. Najtrudniejszą sprawą w przypadku takiego projektu jest to, aby móc wyobrazić sobie, jak faktycznie, w rzeczywistości będą wyglądać wybrane przez nas elementy w przestrzeni jaką dysponujemy. Aby w pewien sposób łatwiej było nam sobie to wizualizować, możemy skorzystać z takiej aplikacji jak program do projektowania łazienki. Różnego rodzaju ciekawe programy znajdziemy w sieci i z pewnością warto się nimi zainteresować.

Czasem nie warto wybierać najbardziej skomplikowanej opcji

Takich programów jest bardzo wiele, a przede wszystkim różnią się one między sobą poziomem skomplikowania i ilością dostępnych funkcji. Oczywiście, możemy zdecydować się na program bardzo zaawansowany, w którym będziemy mogli przygotować trójwymiarowy projekt naszego pomieszczenia i w którym będziemy w stanie umieścić każdy detal, jaki tylko przyjdzie nam do głowy. Pamiętajmy jednak, że im bardziej zaawansowany będzie to program, tym trudniejszy będzie w obsłudze, a co za tym idzie będziemy potrzebowali więcej czasu na to, aby go poznać i się go nauczyć. Niestety, mając tego czasu zbyt mało- może się to nam nie udać. Zniechęceni dużym poziomem skomplikowania aplikacji szybko się zniechęcimy, albo odwrotnie- zbyt mocno skupimy się na samym programie zapominając o remoncie, który przecież sam się nie przeprowadzi.

Dlatego chcąc tylko zerknąć na prostą wizualizację w postaci chociażby rzutu z jednej strony, możemy wybrać darmowe programy, które często są oferowane przez producentów glazury. W takim przypadku od razu możemy w danej wizualizacji umieścić konkretne produkty, co sprawia, że szybciej można podjąć decyzję o tym, jakie wzornictwo podoba się nam najbardziej i jakie zestawienia kolorystyczne wypadają najlepiej. To pozwala zorientować się w temacie i pomoże nam w podjęciu najlepszej decyzji.

Gdzie szukać inspiracji?

Podstawą projektu każdej łazienki jest jakiś pomysł. Może to być łazienka cała w bieli z jakimś ciekawym kolorem w formie detali. Może to być łazienka z imitacją drewnianej podłogi, albo też może to być projekt uwzględniający jakże modne płytki ze wzorkiem typu patchwork. Bardzo mocnym trendem są też płytki imitujące naturalne skały i kamienie takie jak granit czy marmur. Inspiracji możemy tak naprawdę szukać wszędzie: w sieci, w magazynach wnętrzarskich, w zdjęciach na Instagramie, a nawet w programach o tematyce urządzania wnętrz, jakie są emitowane w telewizji. Warto też rozeznać się w asortymencie sklepów, jakie znajdują się w naszej najbliższej okolicy- pamiętajmy bowiem, że glazura jest ciężka i możemy mieć problem z jej dostawą z miejsca bardzo oddalonego od naszego domu. W salonach łazienek mamy też do dyspozycji wiele już gotowych aranżacji, z których również możemy skorzystać.

Opracowała firma: Dom-Art