Komiksy, które powstały na podstawie gier, filmów lub seriali

Obecnie bardzo powszechnym zabiegiem stało się przenoszenie komiksowych realiów na ekrany kin i telewizorów. Do tego zwiększony popyt na filmy o superbohaterach sprawia, że tego typu działania będą jeszcze bardzo długo obecne w kinematografii. Nie ma jednak w tym nic złego! W końcu od dziesiątek lat ekranizacjom i adaptacjom podlegają także książki. W wielu przypadkach są to produkcje mniej lub bardziej udane, jednak zwykle warte uwagi, jeśli są oparte o dobrą literaturę. Podobnie jest z komiksami. Są jednak i sytuacje, w których to zwolennicy komiksów mogą cieszyć się adaptacją ekranowego hitu w postaci serialu, filmu lub gry. 

Sonic Hedgehog – komiksy na podstawie gry

Któż nie zna tego niebieskiego jeża poruszającego się z ponaddźwiękową prędkością? Sonic Hedgehog to odpowiedź na Mario firmy Nintendo. Sega potrzebowała podobnie charakterystycznej maskotki. Po przedstawieniu kilku projektów wybrany został właśnie kolczasty jeż. Kolor skóry to oczywiste nawiązanie do koloru loga firmy. Bardzo szybko Sonic Hedgehog się przyjął i został oficjalną maskotką firmy. W następnej kolejności powstały seriale animowane, a później komiksy, które bazowały właśnie na nich i oczywiście na oryginalnej grze. Mimo tego komiksowy Sonic Hedhehog dość znacznie różni się od oryginału. Została także rozwinięta cała historia postaci, a sama fabuła stała się bardziej skomplikowana. 

Adventure Time – komiksy na podstawie serialu animowanego

Adventure Time to wielu znane przygody Finna i Jake’a w kolorowej krainie „Ooo”. Cała fabuła rozbija się o różnego rodzaju przygody polegające na szerzeniu dobra i pomaganiu potrzebującym. Mamy tu dużo nawiązań do popkultury, gier, a nawet anime i filmów grozy. Wszystko to okraszone specyficznym humorem, co sprawia, że Adventure Time to pozycja raczej przeznaczona dla widzów dorosłych. A że dorosłych pasjonatów komiksu jest wielu, to począwszy od 2012 roku, w comiesięcznych odstępach wydawane były kolejne zeszyty aż do 2018 roku, kiedy to sam serial telewizyjny się zakończył. Warto wspomnieć, że komiksy Adventure Time są niekanoniczne, a sam twórca serialu mówi o nich, jakoby ich akcja mogłaby się rozgrywać w alternatywnej rzeczywistości. 

Star Wars – komiksy na bazie kultowych filmów

Franczyza Star Wars zaczyna się wraz z pierwszym filmem z 1977 roku. Film, który po nakręceniu prequeli stał się IV częścią, był fenomenem w tamtych czasach. Na kolejne dwie części nie trzeba było czekać długo. Po trzecim filmie nastąpiła przerwa i dopiero w 1999 roku pojawiła się kolejna odsłona Star Wars, lecz traktująca o wydarzeniach sprzed trylogii. Po premierze tego i kolejnych dwóch filmów świat zalała fala produkcji osadzonych w tym kosmicznym uniwersum. Zaczęły się pojawiać filmy animowane, seriale animowane, gry komputerowe, a niedawno także serial aktorski. Oprócz tego już od ponad 20 lat powstają komiksy oparte o franczyzę Star Wars, a ich popularność wcale nie słabnie! Dzięki tak licznym mediom, uniwersum to stało się jednym z najbardziej rozbudowanych wśród gatunku naukowej fikcji.